Facebeton v pořadu Rady ptáka Loskutáka na TV Nova


V reportáži představujeme systémové řešení Facebeton, které imituje pohledový beton (někdy hledáte jako betonová stěrka). Vzhledově nahrazuje odlívaný monolitický beton, který je náročný na zpracování. Je ideální v kombinaci s přírodními materiály jako je dřevo sklo a kov. Lze jej využít i jako alternativu obkladů a dlažeb.

 

Jedná se o pohledovou stěrku. Lze ji použít na jakýkoliv povrch který je soudržný, v interiéru, exteriéru na svislé i vodorovné plochy včetně podhledů. Například v kuchyních jako  stěna za kuchyňskou linkou, nebo pracovní deska. V  koupelnách do sprchových koutů, na podlahy i s podlahovým vytápěním, schodiště, dveře, nábytek.. finální vzhled lze realizovat v široké škále barev, nebo struktuře.. prostě dle fantazie architekta.  Lze ji použít například i při renovaci. Lze nanést na stávající obklad i dlažbu. Použitelnost stěrky je limitována pouze vlastnostmi podkladu.

Nové trendy a použití vám budou jistě inspirací.

 

Kde všude se tedy dá stěrka použít?

Lze ji použít na jakýkoliv povrch který je soudržný, v interiéru, exteriéru na svislé i vodorovné plochy včetně podhledů. Například v kuchyních jako  stěna za kuchyňskou linkou, nebo pracovní desku. V  koupelnách třeba do sprchových koutů, na podlahy i s podlahovým vytápěním, schodiště, dveře, nábytek.. finální vzhled lze realizovat v široké škále barev, nebo struktuře.. prostě dle fantazie architekta.  Lze ji použít například i při renovaci. Lze nanést na stávající obklad i dlažbu. Použitelnost stěrky je limitována pouze vlastnostmi podkladu.


Na jaké podklady ji tedy lze použít?

Například tedy obklady, dlažbu, beton, omítky, cihelné zdivo, dřevěné, OSB a MDF desky, sádrokarton, umakart..

Jak se to tedy dělá?

V čem to tkví, že má tak široké použití? Stěrky jsou dvojího tipu na minerální nebo polymerové bázi.  Postupuje se ve čtyřech krocích příprava podkladu, vyrovnávací nosná vrstva, strukturu,  barevnost  a finální uzavření, ošetření.  Např. na podlahy doporučujeme stěrku na bázi polymerů je tvrdší a má daleko větší odolnost proti otěru a obrusu. Je také velmi odolná chemicky.

Jak je náročná na údržbu?

Lze ji ošetřovat běžnými čistícími prostředky pro domácnost.


Dají se interiérové stěrky opravovat a renovovat? Jaká je jejích životnost?

Obecně dají. Záleží na rozsahu poškození povrchem je srovnatelná s obkladem či dlažbou. Samozřejmě záleží na odborném zpracování a dodržení technologického postupu.

Kdo může tuto pohledovou stěrku zhotovit?

Jedná se o velice módní designovou záležitost, která vyžaduje zručnost a řemeslně-odborné zpracování. My doporučíme obrátit se na proškolené a certifikované řemeslníky, nebo realizační firmu.

Jaká je cena podlah či stěn?

Cena je srovnatelná např. s pořízením obkladů.