• Facebeton - použítí na dveře a kliku
  • Facebeton na lince a dřezu v kuchyni.
  • Facebeton - použití v koupelně
  • Facebeton v kopelně
  • Facebeton na stěně v chodbě u schodiště
  • Facebeton použítí na krbu

Facebeton a jeho použití

Facebeton pohledová stěrka (imitace pohledového betonu) je systém cementem pojených popř. epoxidových stěrek, které vytvářejí téměř dokonalou a velmi přirozenou imitaci klasického betonového povrchu včetně jeho optických nedokonalostí.

Systém nabízí mnoho zajímavých řešení v široké škále šedi i jiných barevných variantách.

Facebeton pohledová stěrka umožňuje povrchové úpravy stěn i podlah prakticky bez ohledu na to, jaký máme k dispozici podklad. Je použitelný na všechny obvyklé stavební podklady, beton, cihelné zdivo, omítka, stávající keramický obklad, cementový nebo anhydritový potěr.

Finální povrchovou úpravou stěrky lze docílit i odolnosti systému vůči vlhkosti, tedy použití je možné i ve vlhčích prostorách jako jsou koupelny, sprchové kouty. Pomocí pohledové stěrky Facebeton lze v konečné fázi sanovat betonové konstrukce a vytvářet esteticky i provozně zcela soběstačné povrchy beze spár.

Obecná specifikace systému FACEBETON

Jedná se o tenkovrstvou povrchovou úpravu stěn, podlah i stropů, která poměrně věrně imituje strukturu tzv. pohledových betonů, ale zároveň vytváří vizuálně i funkčně svébytnou plochu použitelnou v interiérech budov i v exteriérech.

Technologie systému FACEBETON umožňuje docílit sametově hladkého až silně strukturovaného charakteru povrchu. Konečný vzhled je vždy ovlivněn autorským rukopisem při samotné realizaci, způsobem zpracování i skladbou použitých materiálů.

Lze tedy docílit velmi různorodých typů povrchů s charakteristickým výskytem kaveren a hnízd, rozličných tvarů map a kreseb, odstínů, barevných tonalit a patin.

Doporučením budiž schválení vyhotovených vzorků investorem před každou započatou individuální zakázkou, předejde se tak případným sporům o konečném vzhledu povrchu.